سفارش تبلیغ
صبا ویژن

کورن داگ چیست و چگونه درست می شود؟

مواد لازم 

هات داگ: 5 عدد

تخم مرغ: 1 عدد

پودر سیر: 1 قاشق چایخوری

بیکینگ پودر: 1 قاشق چایخوری

نمک و فلفل: به مقدار لازم

ماست: 1 قاشق غذاخوری

شیر: ¾ لیوان فرانسوی دسته‌دار

پنیر چدار ورقه‌ای: 5 عدد

آرد ذرت یا آرد گندم: به مقدار لازم

روغن مایع برای سرخ کردن: به مقدار لازم

سیخ چوبی: 5 عدد

طرز تهیه کورن داگ

برای درست کردن کورن داگ ساده و پنیری ابتدا باید آرد ذرت یا آرد گندم را با نمک و بیکینگ پودر مخلوط کنید و چند بار الک کنید. سپس تخم مرغ را در یک ظرف جداگانه بشکنید و هم بزنید و سپس به ترکیب آرد اضافه کنید.

 

حالا شیر و ماست، نمک و فلفل و پودر سیر را اضافه کنید و مواد را با همزن دستی یا برقی هم بزنید تا در نهایت یک مایه یکدستی درست شود. خمیر نباید شل باشد، اگر احساس کردید شل شده کمی دیگر آرد به آن اضافه کنید.

 

بهتر است برای اینکه سوسیس طعم خام نداشته باشد، ابتدا کمی هات داگ را سرخ کنید (سلیقه‌ای است). سپس هر عدد هات داگ در سیخ یا چوب بستنی فرو کنید و بعد آن را با یک ورقه پنیر کاور کنید. پنیر نباید یخ زده یا خیلی نرم باشد، چون در این صورت روی هات داگ فیکس نمی‌شود. سپس هات داگ‌ها را به مدت 20 دقیقه در فریزر قرار دهید.

 

هات داگ‌های کاور شده با پنیر را از سمت سیخ یا چوب بستنی بگیرید و فقط هات داگ را در مایه خمیری فرو ببرید تا تمام قسمت‌های سوسیس آغشته شود. در یک قابلمه یا تابه تا ارتفاع 5 الی 8 سانتیمتر روغن بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا روغن کاملا داغ شود. مقدار روغن نباید کم باشد، چون هات داگ باید در روغن فرو برود. حالا کورن داگ‌ها را از سیخ بگیرید و فقط هات داگ را در روغن داغ روی حرارت متوسط گاز فرو ببرید تا تمام سطح آن سرخ و طلایی شود. (کورن داگ چیست)